Mantolama

Binalarda ısı kayıplarının  olduğu yerler ve ısı kaybının oranı aynı olmayabilir. Bütün insanların üzerine tek tip manto giymesi mümkün olmadığı gibi, binalarında tek tip mantolama ile yalıtılması söz konusu değildir. Isı yalıtımı yapılacak olan yapının iyi analiz edilmesi ,ısı kayıplarının olduğu yerlerin nereler olduğu ve ısı kayıplarının miktarının iyi tespit edilmesi gerekir. Yapılan bu tespitler doğrultusunda kullanılacak olan malzemenin ne olacağına nerede ne kalınlıkta kullanılacağına karar verilir. Bu işlemlerin  çatıdan temele kadar yapılması gerekir, unutulmamalıdır ki ısı yalıtımı bir bütünlük arz ettiğinde en verimli hale gelir.

Uzman kadromuz binalarınızda yapacağı  keşiflerde son teknoloji termal kameraları kullanarak ısı kayıplarının nerelerde ve ne kadar olduğunu tesbit ederek,  ısı yalıtım hesapları yaparak binanızda kullanılacak olan yalıtım malzemesinin kalınlığının ne olacağının karar verilmesinde sizlere yardımcı olacaktır.Unutulmamalıdır ki  mükemmellik detaylarda gizlidir.

Bina ve Sitelerde 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen Enerji Kimlik Belgesini almadan önce bu standartlara uygun yaptırılacak Mantolama uygulamasının hesaplamaları, standartları ve kalınlık değerlerini ücretsiz tespitini yaparak sunmaktadır.

Binanızın dış cephesini ısı yalıtımıyla kaplarsınız. Evinizin içindeki sıcaklık dışarıya , dışarıdaki sıcaklıkta evinizin içine girmez. Böylelikle Isınmak için harcadığınız gider yarı yarıya azalmış olur. Daha az yakıt harcamak bütçemize iyi gelirken havayı ve çevreyi daha az kirletmiş oluruz.

Binalarımızın soğuk ve sıcak havalara karşı dayanıklılığı da artacağı için bina ömürleri uzar. Eskiden fiyatları çok yüksek olduğu için binaya yapılan mantolama işlemi lüks sayılırken artık yeni yapılan binaların ısı yalıtımı kullanması zorunlu hale getirilmiştir.

Dünyada özellikle Avrupa’da ısı yalıtımlı mantolama işlemi çok uzun yıllardır kullanılması zorunludur. Ülke olarak mantolama işleminin önemini anlayıp kabul etmekte gecikmiş olsak da yeni nesiller enerjiyi tasarruflu kullanacaklar.

 

AKYÜZ TİCARET – Dış Cephe Mantolama